Przejdź do treści

W biznesie jak na wojnie, czyli rozGROMić konkurencję - generał Polko na targach Subcontracting!

RozGROMić konkurencję

Już 4 czerwca 2019 w Poznaniu, w ramach targów ITM Polska i Subcontracting, odbędzie się wykład, w którym były dowódca jednostki specjalnej GROM podzieli się swoją wiedzą z zakresu zarządzania, motywowania i budowania przewagi konkurencyjnej. Jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia, jako Partner Merytoryczny tegorocznych Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Zarządzanie firmą jest jak dowodzenie armią. Zasady stosowane w wojsku nadają się do natychmiastowego zastosowania w biznesie. Militarne wyzwania, jakie stały przed generałem Romanen Polko, pozwoliły na zgromadzenie unikalnego zbioru doświadczeń, użytecznych zarówno dla ludzi w mundurach, jak i tych w garniturach.

Świat biznesu od wieków korzysta z mądrości wojskowych - sprawdzonych w boju strategii dowodzenia, budowania zespołu, inspirowania do działania, przezwyciężania kryzysów i zwyciężania w walce.

- Firmy, podobnie jak wojsko, muszą prowadzić bój o serca i umysły pracowników. Jeśli oni pasję i intelekt zaangażują w powodzenie przedsiębiorstwa, sukces jest pewniejszy - twierdzi generał Roman Polko.

Zasady wojskowości dają się przełożyć na reguły zarządzania biznesem. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak skutecznie motywować zespół, jak osiągać zamierzone cele, jak efektywnie zarządzać zadaniami realizowanymi przez zespół, jak budować przywództwo zespołowe i osobiste, jak podejmować ryzyko, aby przekuć je w sukces - warto zarezerwować czas i posłuchać wystąpienia generała pt. "RozGROMić konkurencję. Sprawdzone strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania". Prelekcja generała jest naszą wspólną inicjatywą, wespół z targami ITM Polska i Subcontracting.

Generał Roman Polko to dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM oraz najmłodszy dwugwiazdkowy generał w Wojsku Polskim.

Na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń pokazuje, jak być skutecznym przywódcą w ekstremalnych/kryzysowych sytuacjach. Przełamuje wojskowe stereotypy o wyższości użycia siły nad innymi metodami perswazji ucząc, jak pozytywnie motywować nawet najbardziej zniechęconych podwładnych. Pokazuje jak budować zespół i kierować tworzącymi go ludźmi, w jaki sposób wytyczać cele i podejmować strategiczne decyzje. Perspektywa, z jakiej prezentuje swoje doświadczenia w odnoszeniu sukcesu pozwala odbiorcom spojrzeć świeżym okiem na organizację, w której funkcjonują i skutecznie poprowadzić ją do zwycięstwa.

Były dowódca GROM podkreśla, że dzisiejsze firmy dużo mówią o innowacyjności, ale w rzeczywistości trzymają się utartych schematów, zachowują przewidywalnie i kopiują wzorce.

- Siły specjalne zawsze działały inaczej niż regularne wojska, szukały nowatorskich rozwiązań, były też gotowe, by przegrać walkę, bo chodzi o to, by wygrać wojnę – dodaje Polko.

Zapraszamy: 4 czerwca 2019, Aleja Lipowa, godz. 13.00 - 14.30, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting potrwają od 4 do 7 czerwca.

Jest to wydarzenie dla podwykonawców przemysłowych z kraju i zagranicy. Jego autem jest organizacja razem z największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami przemysłowymi ITM Polska, a wraz z nimi Modernlog, 3D Solutions i Salonem Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, co wspólnie tworzy blok poznańskich targów przemysłowych.

Kluczowym elementem targów Subcontracting są międzynarodowe dwudniowe spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings. Ta wyjątkowa i wygodna formuła pozwala na budowanie trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami.

30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 5 i 6 czerwca 2019 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, skuteczna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. Z roku na rok wzrasta ilość zadowolonych uczestników.

Klaster Obróbki Metali - Krajowy Klaster Kluczowy - jako partner merytoryczny Subcontracting, mocno akcentuje swoją obecność podczas tegorocznej edycji targów. Współpraca w ramach klastra umożliwia łączenie potencjałów, wymianę doświadczeń, generowanie synergii oraz wzmacnia przewagę konkurencyjną. Wszystkie uczestniczące w targach firmy członkowskie stworzą wspólną ekspozycję, w ramach której zademonstrują swoje najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

- Udział w  targach Subcontracting  jest stałym wydarzeniem w kalendarzu wystawienniczym Klastra Obróbki Metali. W tegorocznej edycji  planujemy  zaprezentować się  w kolektywnym wystąpieniu 15 firm członkowskich  klastra z ofertą usług podwykonawczych w zakresie obróbki metali, ale także:  rozwiązań z dziedziny cyfryzacji procesów i optymalizacji produkcji, elektromobilności i jej zastosowań w przemyśle, wytwarzania addytywnego, maszyn szkoleniowo - treningowych dla operatorów CNC  z innowacyjnymi programami szkoleń kadr - podkreśla Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. - Dodatkowo we współpracy z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną przygotowywane jest  wystąpienie firm przemysłowych działających na terenie strefy – ok. 6 podmiotów. Deklarujemy także  udział w spotkaniach B2B towarzyszących targom, to duża wartość dodana wystąpienia i możliwość pozyskania nowych partnerów handlowych - dodaje Poulakowski.

Klaster Obróbki Metali, poza ekspozycją, zapowiedział swój udział w strefie Smart Factory, w ramach której przygotowane zostaną wystąpienia poruszające tematykę praktycznego wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0 (w tym robotyzacji i automatyzacji), a także kluczowych kompetencji w osiąganiu sukcesu w szybko zmieniającym się środowisku przemysłowym.

Źródło: Subcontracting.pl

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał nam dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach działania 1.4.1 na udział w ITM Subcontracting 2019 w Poznaniu.

Fundusze

Załącznik Rozmiar
Wykłady 8.26 MB