Przejdź do treści

Targi to dla nich element rozwoju

ALEX Sp. z o.o.
ALEX Sp. z o.o.

Firma ALEX Sp. z o.o. z Kleosina, producent samochodowych instalacji gazowych, jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o uczestnictwo w wydarzeniach targowych - zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. W ten sposób, co podkreślają jej przedstawiciele, budowany jest pozytywny wizerunek firmy, a przy tym prezentowane są nowości produktowe.

Ostatnie tygodnie dla podlaskiej spółki były bardzo intensywne. Pod koniec marca uczestniczyła ona w targach Alternative Fuels Technology, które odbyły się jako impreza towarzysząca przy największych targach motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show 2019.

Liczba odwiedzających przekroczyła najśmielsze oczekiwania będących na miejscu pracowników przedsiębiorstwa. ALEX zaprezentował tegoroczną nowość - wielozawór OCTOPUS, na razie w wersji TOR 200/204. Targi AFT były także okazją do zapoznania się klientów po raz pierwszy z prototypami sterownika OPTIMA pico - ekonomicznej wersji dobrze znanego OPTIMA nano oraz listwy wtryskowej ALEX RAIL 002 - kolejnego członka rodziny wtryskiwaczy made by ALEX.

Była to pierwsza tego typu impreza targowa branży autogazu organizowana w Poznaniu. Połączenie targów AFT (Alternative Fuel Technology) z targami Poznań Moto Show - zdaniem Sebastiana Kowalczyka z firmy ALEX - okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem.

- Oczekiwaliśmy dużej publiczności zainteresowanej motoryzacją, która dotrze na nasze stoisko targowe i pozna produkowane przez ALEX'a instalacje autogazu OPTIMA oraz IDEA. Tak też się stało. Odwiedzający największe targi motoryzacyjne w Polsce mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą produktową - opowiada Kowalczyk w rozmowie z naszą redakcją.

Uczestnictwo w tego typu imprezach targowych buduje pozytywny wizerunek firmy oraz daje możliwość wsłuchania się w potrzeby klientów. Na targach prezentowane są nowości oraz zapowiedzi nowych produktów. A wszystko to odbywa się w miłej atmosferze, przy dobrej kawie.

- Wówczas mamy okazję lepiej poznać naszych klientów, zdobyć ich zaufanie, zbudować więź, skrócić dystans - dodaje Sebastian Kowalczyk.

W kolejnym tygodniu delegacja spółki pojechała do Hanoweru, gdzie wzięła udział w misji gospodarczej, odbywającej się w ramach największych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe.

- Do Hanoweru pojechała ekipa ALEX CNC. Obecnie produkcja detali, zarówno z metali jaki i tworzyw sztucznych to prężnie rozwijający się rynek. Chcemy być up-to-date w zakresie dostępnych maszyn i technologii - tłumaczy Sebastian Kowalczyk.

Spółka ciągle powiększa swój park maszynowy, aby zwiększać moce wytwórcze, ponieważ tego oczekują klienci. W związku z tym wciąż tworzy nowe miejsca pracy - głównie dla operatorów maszyn CNC. W tym roku, w sierpniu, firma ALEX będzie obchodziła 20-lecie.