Przejdź do treści

III Metalklaster Cup: Mistrzowska Porta, Tomsteel jako czarny koń turnieju

III Metalklaster Cup: Mistrzowska Porta, Tomsteel jako czarny koń turnieju

12 drużyn - podmiotów skupionych w Klastrze Obróbki Metali (AC STAG, ALEX Optima Team, Budrad, Decco, Lohr Polska, „Mechaniak”, Rycar, Porta Ełk, Promotech, Stal-Montaż, Tomsteel, Team UwB) - wzięło udział w trzeciej edycji Turnieju Piłkarskiego Futsalu o Puchar Klastra Obróbki Metali - Metalklaster Cup 2019. Drugi raz z rzędu wygrał zespół firmy Porta z Ełku. Impreza, która odbyła się w sobotę 16 marca 2019 r., w kulminacyjnym momencie przyciągnęła blisko 300 osób: zawodników i kibiców z firm członkowskich KOM.

Była to już trzecia edycja zawodów futsalu pod nazwą Metalklaster Cup. Zgłosiło się do nich 12 drużyn, reprezentujących firmy członkowskie klastra oraz partnerów strategicznych - szkoła średnia i uczelnia wyższa. Część z tych podmiotów na co dzień konkuruje ze sobą w biznesie o rynki, kontrahentów i klientów, ale potrafią współpracować w ramach klastra przy wspólnych projektach, wspólnie prezentując swoje oferty na targach czy też wymieniać się doświadczeniami. Ideą turnieju jest integracja przedsiębiorstw działających przy KOM.

- Trzecia edycja Metalklaster Cup pokazała, że warto inwestować w integrację naszego środowiska - mówi Sebastian Rynkiewicz, prezes Klastra Obróbki Metali. - Co istotne, rośnie poziom sportowy turnieju. Mecze są coraz bardziej zacięte, a zawodnicy z zawodów na zawody prezentują wyższe umiejętności.

Zwyciężyła, po raz drugi, drużyna Porty z Ełku, pokonując w finale Tomsteel. Trzecie miejsce zajął zespół „Mechaniaka”, a czwarte team firmy Decco.

Królem strzelców ponownie został Aleksander Popławski z Porty, zdobywając 7 bramek.

Na uwagę zasługuje mistrzowska forma firmy Porta, ale też stabilna „Mechaniaka” (zwycięzcy pierwszej edycji, w ubiegłym roku miejsce trzecie). Było kilka smaczków, jak rywalizacja działających w branży autogazu firm AC i ALEX czy znalezienie się w jednej grupie dwóch najlepszych ubiegłorocznych zespołów - Porty i UwB. Do tego dochodzi niespodzianka w postaci świetnie grającego teamu firmy Tomsteel - tegorocznego debiutanta.

Warto podkreślić, że poziom umiejętności, jaki prezentowały najlepsze drużyny, zasługuje na najwyższe uznanie. Ponadto nie obyło się bez niespodzianek, co uwidaczniają poniższe wyniki.

- Uczestniczyliśmy w tym turnieju, ponieważ jesteśmy fanatykami piłki nożnej. Co tydzień spotykamy się w hali i gramy razem. Jest to więc swoiste zobowiązanie, by brać udział w tego typu wydarzeniach - tłumaczy Radosław Bańkowski z firmy Rycar. - Druga sprawa, że impreza ta jest dobrą okazją do spotkania i rozmów z przedstawicielami podmiotów działających w klastrze. Organizację oceniam naprawdę wysoko. Wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Inicjatywę pozytywnie ocenia też Łukasz Kucharczyk, kapitan zespołu Stal-Montaż. Stwierdza, że to dobry sposób, by poznawać nowe firmy, które dołączają do klastra. On również przyznaje, że pracownicy jego przedsiębiorstwa regularnie spotykają się, by wspólnie trenować w hali bądź na otwartym boisku.

- Jesteśmy członkiem klastra i już po raz trzeci bierzemy udział w tym turnieju. Widać, że z każdą kolejną edycją poziom piłkarski rywalizujących w nim zespołów rośnie. My korzystamy z okazji, że możemy tutaj sobie pograć jako drużyna.  Niestety brakuje nam zgrania, bo nie trenujemy w takim składzie, w zasadzie gramy razem tylko na turniejach KOM. Ogólnie to bardzo cenna inicjatywa i dobra okazja do integracji pracowników z poszczególnych działów naszej firmy - dodaje Sebastian Kowalczyk z firmy ALEX Sp. z o.o.

Jak podkreśla Sebastian Rynkiewicz, zainteresowanie turniejem rośnie, a drużyny zgłaszają chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach. Dlatego też impreza ma być kontynuowana.

Sponsorem Turnieju Piłkarskiego o Puchar Klastra Obróbki Metali - III Metalklaster Cup - był Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, działający przy Politechnice Białostockiej.

RPK

 

Nagrody - w postaci bonów na usługi mechaniczne w serwisie samochodowym (dla najlepszej drużyny i króla strzelców) - zapewniła firma motoryzacyjna Rycar.

Rycar

Wyniki

Faza grupowa (w kolejności rozgrywania meczów)

Budrad - Decco: 1:1
Rycar - Stal-Montaż: 4:2
AC STAG - ALEX Optima Team: 1:0
Porta Ełk - Team UwB: 2:2
Budrad - Lohr Polska: 1:1
Rycar - Tomsteel: 0:3
AC STAG - Mechaniak: 0:2
Porta Ełk - Promotech: 6:1
Decco - Lohr Polska: 2:1
Stal-Montaż - Tomsteel: 0:4
ALEX Optima Team - Mechaniak: 1:2
Team UwB - Promotech: 3:1

Faza półfinałowa

Decco - Tomsteel: 0:5
Mechaniak - Porta Ełk: 1:4

Mecz o 3. miejsce

Decco - Mechaniak: 0:5

Finał

Tomsteel - Porta Ełk: 1:2

Dziękujemy drużynom za uczestnictwo, wzorową sportową rywalizację, a kibicom za gorący doping!