Przejdź do treści

Z wizytą w firmie BENDEX

BENDEX
BENDEX

Pracownicy biura KOM mieli okazję odwiedzić wieloletniego klastrowicza – firmę Bendex z siedzibą w Wasilkowie. Spotkanie podczas wizyty studyjnej było okazją do bliższego poznania oraz rozmowy na temat rozwoju współpracy wewnątrz klastra.

Bendex jako firma z ponad 10-letnim doświadczeniem stawia na produkty ze stalowej architektury. Od samego początku stal była w centrum zainteresowania firmy jako materiał niezwykle trwały, solidny oraz dający mnóstwo zastosowań.

Przedsiębiorstwo eksportuje większość swoich wyrobów głównie do Europy Zachodniej. Firma posiada bogaty park maszynowy, ale podkreśla, że to ludzie stanowią ich największą wartość. Gama produktów firmy to grille, wędzarki i kominki oraz paleniska. Firma produkuje również regały: na drewno, wino, książki oraz meble i dekoracje ogrodowe. Zróżnicowany park maszynowy organizacji gwarantuje kompleksowe wykonanie produktów klientów zewnętrznych.

Bendex jako jedna z nielicznych firm posiada technologię wyoblania CNC. Maksymalny wymiar przygotówki to aż Ø1600 mm i 10 mm grubość dla stali czarnej, pozostałe materiały obrabiane w przedsiębiorstwie to corten, stal nierdzewna i aluminium. Kolejne procesy, które firma ma bardzo dobrze rozwinięte to malowanie mokre oraz proszkowe realizowane na linii technologicznej wraz z procesem śrutowania, mycia i utwardzania. Firma w swej ofercie posiada usługi gięcia i walcowania blach oraz formowanie i zwężanie końcówek rur i profili. Na park maszynowy składają się również giętarki trójrolkowe do formowania rur, płaskowników, prętów oraz profili. Procesów, których nie może zabraknąć przy produkcji wyrobów do ogrodów to spawanie ręczne i zrobotyzowane – Spawanie TIG, MIG. Najnowszy zakup firmy to laser 2D i 3D.

Firma stawia na potencjał i rozwój kadry, która stanowi zgrany, zaangażowany i dobrze zorganizowany zespół. Zatrudnieni specjaliści sprostają nawet najtrudniejszym wymogom klientów firmy.

Celem spotkania było omówienie bieżących działań oraz ustalenia dotyczące współpracy kooperacyjnej. Podczas wizyty pracownicy biura KOM zapoznali się z parkiem technologicznym oraz specyfiką procesów produkcji przedsiębiorstwa.

Dziękujemy, że mogliśmy odwiedzić tak dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami fimry, informacje znajdą Państwo na stronie firmy www.bendex.pl.