Przejdź do treści

Wizyta w firmie NEOTECH

Uczestnicy spotkania

22 marca pracownicy firmy KOM odwiedzili w ramach wizyty studyjnej kolejną firmę członkowską. Odwiedzoną firmą był NEOTECH Sp. z o.o. – producent elementów indukcyjnych oraz wykonawca różnego typu maszyn i urządzeń. Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy z KOM, wykorzystanie możliwości i potencjału usług biura KOM i współpracy kooperacyjnej.

W spotkaniu ze strony KOM udział wzięli: Justyna Rzepka – Specjalista ds. kooperacji technologicznej, Tomasz Kuczyński – Konsultant ds. relacji biznesowych. Przedsiębiorstwo NEOTECH reprezentowali: Katarzyna Joanna Kasjaniuk – Dyrektor Naczelny, Członek zarządu, Agnieszka Reut-Smarżewska - Koordynator PCD, Marek Karabowicz - Dyrektor ds. Konstrukcji i Budowy Maszyn.

 

Działalność firmy

Główna działalność firmy to produkcja elementów indukcyjnych takich jak: cewki, dławiki, elementy RFID i inne. Drugim filarem działalności firmy są maszyny urządzenia, zarówno katalogowe jak i  produkowane na indywidualne zamówienia o zróżnicowanym stopniu skomplikowania oraz wykonywania elementów. Wśród produktów przedsiębiorstwa znajdują się różnego typu maszyny nawijające, automaty do cynowania, urządzenia pomiarowo-monitorujące, automaty pakujące oraz kompletne linie produkcyjne. NEOTECH posiada wdrożony system zarządzania w zakresie produkcji elementów indukcyjnych oraz projektowania i wytwarzania maszyn PN-EN ISO 9001 i 14001. Odbiorcą produktów firmy jest głównie branża automotive. Ciągłe doskonalenie produkcji poprzez automatyzację oraz stosowanie systemów pomiarowych i wizyjnych zapewnia wysoką jakość produktów.

 

 

O podsumowaniu roku 2021 w NEOTECHu opowiedziała Katarzyna Kasjaniuk – Dyrektor Naczelny oraz Członek Zarządu NEOTECH Sp. z o.o.

 

- „Przychody spółki za 2021 wyniosły ok 11,6 mln PLN i były o ok 26 % wyższe od przychodów z roku ubiegłego, na działalność w 2021 roku składała się produkcja elementów indukcyjnych, projektowanie i wytwarzanie maszyn i urządzeń na zamówienie odbiorców zewnętrznych oraz usługi związane z serwisem i modernizacją maszyn. 86% produkcji podzespołów indukcyjnych była wykonywana na eksport. Dział budowy maszyn zaprojektował i wykonał szereg maszyn i urządzeń specjalistycznych, których odbiorcami były firmy krajowe. W roku 2021 wykonaliśmy i dostarczyliśmy naszym klientom m. in.: nawijarki na bazie NCJ 22, NCJ 34, NCJ 42 oraz inne urządzenia specjalistyczne wykonane w oparciu o indywidualne potrzeby klientów.”

 

 

Plany na rozwój

Przedsiębiorstwo NEOTECH w planach ma rozszerzenie swojej działalności o nowe rynki zbytu. Aktualnie głównym rynkiem zagranicznym są Niemcy, ale przedsiębiorstwo planuje również inwestycje na inne rynki w tym na amerykański. Wyzwania na najbliższy czas to też praca nad cyfrową analizą produkcji, automatyzacja i robotyzacja, rozwój systemów wizyjnych wykorzystywanych w produkcji oraz prace nad technologią termokompresji. 

 

 

Dziękujemy za możliwość odwiedzenia firmy. Gratulujemy rozwoju przedsiębiorstwa!

Życzymy dalszych sukcesów!