Przejdź do treści

Wizyta studyjna w Masterpress

Uczestnicy spotkania przed nową malarnią proszkową
Uczestnicy spotkania

W ostatnim czasie pracownicy biura KOM odwiedzili firmę Masterpress - naszego nowego klastrowicza. W ramach spotkaniach zostali oprowadzeni po produkcji firmy Masterpress, dzięki czemu mogli bliżej poznać zachodzące procesy.  

 

Firma Masterpress została założona w 1996 r. Obecnie Masterpress jest jednym z najbardziej znanych dostawców etykiet i opakowań w Europie. Firma wytwarza i dostarcza etykiety samoprzylepne i termokurczliwe do branż takich jak:

- chemia gospodarcza i higiena osobista,

- przemysł mleczarski,

- napoje,

- alkohole.

 

Głównym produktem Mastepress są etykiety termokurczliwe typu „shrink sleeve”. Proces wytwarzania tych etykiet odbywa w dwóch głównych etapach: druk i konfekcjonowanie. Druk jest realizowany techniką fleksograficzną, rotograwiurową i sita rotacyjnego.

 

Na etapie konfekcjonowania etykiety przechodzą przez procesy:

- cięcia na pojedyncze tory (brzegowania),

- sklejania do postaci rękawa,

- sprawdzania (inspekcji) i pakowania.

 

Masterpress dostarcza swoim klientom kompletne rozwiązania w zakresie etykiet typu „shrink sleeve”. W ramach tego zapewnia usługę aplikacji i obkurczania etykiet na dostarczonych pojemnikach. 

 

Innym zakresem działalności Masterpress jest budowa oraz instalacja maszyn i urządzeń służących do aplikacji i obkurczania „shrink sleeve”. W wachlarzu produktów znajdują się:

- aplikatory etykiet,

- tunele obkurczające,

- osuszacze pojemników,

- kompletne linie produkcyjne zapewniające realizację procesów aplikacji i obkurczania etykiet na różnego rodzaju pojemnikach.

 

Aplikatory etykiet termokurczliwych i tunele obkurczające produkowane przez Masterpress zostały zainspirowane dążeniem do innowacji i są wyznaczaniem trendów w branży. Każda linia do aplikacji etykiet i obkurczania jest dostosowana do potrzeb klienta, zapewniając wysoką jakość opakowania dla każdego pojemnika. Zrobotyzowane stacje do pozycjonowania i paletyzacji pojemników stanowią uzupełnienie oferty maszyn dla przemysłu. Autorskie rozwiązania Masterpress dają się dostosować do konkretnych potrzeb, czego efektem jest niezawodność i wysoka jakość obkurczania etykiet.

 

W ramach rozwoju firma planuje, w najbliższych latach, budowę kolejnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Podstrefie Suwalskiej Strefy Ekonomicznej w Białymstoku.

 

W wizycie ze strony Masterpress udział wzięli Bogusław Wojtach Wiceprezes Zarządu, Robert Kraszewski Dyrektor Sprzedaży Maszyn i Usług, Kazimierz Choromański Główny Inżynier. Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia przedsiębiorstwa!

 

Zapraszamy do współpracy z firmą Masterpress -> https://masterpress.com/pl/ !