Przejdź do treści

Walne Zgromadzenie Członków KOM

Walne Zgromadzenie

17 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Członków KOM. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedsiębiorców i przedstawicieli naszych Partnerów Strategicznych. Podczas obrad omówione zostały dotychczasowe działania Klastra Obróbki Metali oraz plany na najblizsze miesiące.

Spotkanie miało miejsce w białostockim Hotelu Traugutta3. Sprawozdanie finansowo - merytoryczne z działalności KOM za rok 2018 przedstawili Sebastian Rynkiewicz, Anatoliusz Kopczuk i Janusz Poulakowski, a merytoryczne za pierwszą połowę tego roku Janusz Poulakowski - w temacie internacjonalizacji, Robert Orłowski - odnośnie zasobów ludzkich, Marek Karabowicz - technologia, Dorian Młodzianowski - Grupa Zaawansowanej Współpracy IT, Adam Adamski - platform CKPP, Mariusz Citkowski - Rada KOM oraz CKPP.

Przedstawione zostały również propozycje zmian regulaminowych, zgodnych z rekomendacją Zarządu i Rady KOM, które zostały przyjęte podczas głosowania.

Plany działania KOM na drugie półrocze 2019 r. to m.in. rozwój Grupy Zaawansowanej Współpracy Lobbying Sebastian Rynkiewicz, grupy roboczej ds. polityki klastrowej, zmian systemowych w kontekście zasobów ludzkich czy praca w Grupie Zaawansowanej Współpracy 4.0.

Uczestnicy spotkania dyskutowali także o nowych projektach na ten i przyszły rok, jak też działalności w nowej perspektywie finansowej 2021 - 2027. O tym szerzej napiszemy już wkrótce.

W ramach panelu "Poznajmy się", zaprezentowani zostali nowi pracownicy Biura KOM oraz firmy, które w ostatnim czasie przystąpiły do Klastra: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Droznak Zenon Jaszczuk, Laboratorium Experteam sp. z o.o., InConTech sp. z o.o.

- Walne zgromadzenie należy traktować w kategorii spotkania wspólników klastra. Uczestniczenie w nim to dla mnie wręcz obowiązek oraz okazja, żeby spotkać się z innymi przedsiębiorcami, porozmawiać o bolączkach firm i sposobach ich rozwiązywania, zaplanować kierunki rozwoju i współpracy - mówi nam Jarosław Kozak, prezes białostockiej spółki Technology Applied. - Dzięki tego typu spotkaniom jesteśmy w stanie zająć się zagadnieniami, które jeszcze nie zdążyły urosnąć do rangi dużych problemów.

Paweł Wilczko, prezes Lean Systems z Białegostoku, wspomina, że jego spółka w klastrze jest od początku 2017 roku. Uczestnictwo w nim ocenia pozytywnie.

- Klaster pozwolił nam rozwinąć skrzydła, jeśli chodzi o pokazanie międzynarodowo firmy, marki. Pojawiliśmy się wspólnie na kilku zagranicznych imprezach targowych, co zaowocowało bardzo ciekawymi projektami - tłumaczy Paweł Wilczko.

I dodaje, że KOM zrzesza wiele firm z podobnymi celami, jakie stawia przed sobą Lean Systems. Takie spotkania, jak walne zgromadzenie, pozwalają wymieniać się doświadczeniami i planować przyszłe wspólne kroki.

Podczas wydarzenia Janusz Poulakowski, dyrektor Biura KOM, odpowiedzialny za internacjonalizację, został zaskoczony fetą na jego cześć. Z naszym Klastrem związany jest już od 10 lat. Jako że to zapalony żeglarz, otrzymał statuetkę z opisem: "Niech te 10 lat żeglugi po morzach klasteringu to tylko dobry początek dla wytrawnego Sternika KOM". Oczywiście nie obyło się bez tortu.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i fanpage'a na Facebooku: www.facebook.com/biuroKOM