Przejdź do treści

Orzeł Wprost 2019 dla AC S.A.

Anatol imoszuk - prezes AC S.A.
Fot. AC

Firma członkowska Klastra Obróbki Metali - AC S.A. - uhonorowana została tytułem Orły Wprost 2019, przyznawanym firmom wnoszącym szczególny wkład w rozwój gospodarki i osiągającym najlepsze wyniki finansowe.

W Białymstoku miał miejsce finał IV edycji projektu Orły tygodnika "Wprost", w trakcie którego przyznano nagrody dla laureatów z województwa podlaskiego. Firma AC S.A. otrzymała tytuł i dyplom Orła Wprost 2019 jako firma wnosząca szczególny wkład w rozwój regionalnej i krajowej gospodarki. Prezes firmy Anatol Timoszuk odebrał nagrodę w trakcie uroczystej gali.

Orzeł Wprost to prestiżowa nagroda, przyznawana przez tygodnik "Wprost" z rekomendacji Bisnode i KOWR. Wyróżnienie otrzymują bezpłatnie firmy, które na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich czynach, ale przede wszystkim w codziennych działaniach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 800 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (wg szacunków ponad 50 proc. udział w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie.