Przejdź do treści

Nestor Springs debiutuje na targach Interzum w Kolonii

Interzum

Innowacyjne i proekologiczne produkty wyróżniły ofertę Nestor Springs na tegorocznych targach Interzum 2019 w Kolonii.

Interzum to międzynarodowe targi akcesoriów do produkcji mebli tapicerowanych i materacy, które wyznaczają nowe kierunki rozwoju branży meblarskiej. Jest największą tego typu imprezą w Europie. Podczas tegorocznej edycji, która odbyła się pod koniec maja, wystawiło się ponad 1 800 firm z 60 krajów, w tym 48 z Polski, a odwiedziło ją 74 000 gości z całego świata.

Pod względem liczby odwiedzających odnotowano aż 28-proc. wzrost, w stosunku do poprzedniej edycji w roku 2017, głównie dzięki większemu zainteresowaniu z Azji oraz Ameryki Centralnej i Południowej.

Debiutanckie stoisko Nestor Springs wywołało duże zainteresowanie wśród producentów materacy i mebli tapicerowanych. Nowe typy formatek sprężynowych budziły szczególną ciekawością firm szukających alternatywy dla wypełnień piankowych, które ze względu na ekologię tracą popularność wśród klientów. Przy stoisku pojawili się przede wszystkim goście z Europy, ale oferta Nestor Springs skupiła również uwagę przedsiębiorców z USA i Azji.

- Oczekiwania współczesnego klienta docelowego ewoluowały. Obok dotychczasowej jakości i wygody pojawił się nie mniej ważny, dodatkowy czynnik determinujący decyzję zakupową: ekologia. Tę zmianę zauważają producenci materacy i mebli tapicerowanych, poszukują więc możliwości na zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Nasza tegoroczna oferta miała za zadanie im to umożliwić, dlatego skoncentrowaliśmy się na produktach, które pozwalają na maksymalną redukcję pianki w materacu oraz zapewnienie zróżnicowanych wersji komfortu - komentuje Jacek Moskała, prezes Nestor Springs.

Firma zaprezentowała nowe modele formatek sprężynowych pocket, które w przeciwieństwie do wypełnień piankowych są przyjazne dla środowiska, ponieważ w 99 proc. przetwarzalne. Systemy sprężynowe oferują również inną stabilizację i komfort użytkowania niż pianka (m. in. odprowadzają ciepło do 28 proc. efektywniej), a to kolejne czynniki, które pozwalają klientom Nestor Springs uzyskać przewagę nad produktami konkurencji.

-  Na targach największą popularnością wśród naszych gości cieszyła się formatka Edge Pocket z utwardzonymi bokami. Pozwala ona na rezygnację z piankowych boczków w materacu i poprawę komfortu jego użytkowania. Kolejnym docenianym produktem był Progress Pocket, który został stworzony ze sprężyn zapewniających progresywną twardość. Przy wstępnym obciążeniu dają one miękki efekt poduszki, natomiast przy pełnym zapewniają zdrową i komfortową stabilizację całego tułowia - mówi Adrian Moskała, odpowiedzialny za sprzedaż doradca zarządu w Nestor Springs.

Targi Interzum pokazały, że firma konsekwentnie realizuje swoją wizję działania: dla dobra klienta i środowiska. Zarząd Nestor Springs, pytany o plany rozwoju, zapowiada pracę nad jeszcze wyższą przetwarzalnością swoich produktów oraz dalszym doskonaleniem ich pod względem dopasowania do oczekiwań klientów.