Przejdź do treści

Nasi klastrowicze pełni innowacji

Innowacje
Piotr Walczak

Rozstrzygnięta została 12. edycja rankingu "Innowacje", w którym wyłonione zostały najbardziej innowacyjne firmy województwa podlaskiego. Wśród uczestników i laureatów znaleźli się członkowie Klastra Obróbki Metali. Można powiedzieć, że tegoroczną edycję wręcz zdominowali.

24 firmy z Podlasia wysłały zgłoszenia do Innowacji 2018. Wśród nich było liczne grono klastrowiczów:
- ALEX Electro,
- ALEX,
- Experteam,
- Plum,
- Promotech,
- SaMASZ,
- Malow,
- Tock Automatyka.

W kategorii "Produkcja", wśród firm dużych, całe podium zajęli członkowie KOM. Na pierwszym miejscu znalazł się Promotech, na drugim - SaMASZ, na trzecim - Malow.

Zwycięzcą w grupie firm średnich został ALEX, a mikro - Tock Automatyka.

Na tym nie koniec, ponieważ nasi partnerzy strategiczni również odbierali nagrody. W kategorii "Innowacje społeczne" nagrodę główną otrzymał Uniwersytet w Białymstoku za projekt NO AUTism!, natomiast wyróżnienie przypadło Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania za projekty Akademia Kompetencji Przyszłości i konkurs "Twoja ścieżka kariery - rozmowy rekrutacyjne pod kontrolą".

Politechnika Białostockia i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymały nagrodę specjalną w kategorii "Nauka dla życia" za pionierskie badania nad wykorzystaniem korzeniowca sosnowego w medycynie.

Była jeszcze kategoria "Wynalazca Roku". Tutaj zwyciężył Krzysztof Fedyk - dyrektor Pionu Badań i Rozwoju w firmie Promotech.

Naszym klastrowiczom i partnerom strategicznym serdecznie gratulujemy docenienia ich działalności i życzymy kolejnych sukcesów!

Ranking "Innowacje" zorganizował Kurier Poranny, wraz z NOT i Strefą Biznesu. Na zdjęciu: wszyscy laureaci.