Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Międzynarodowa konferencja "Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy"

Międzynarodowa konferencja "Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy"

Evoluma Klaster Przemysłowy, jako oficjalny Partner wydarzenia serdecznie zaprasza na konferencję "Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy", które odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie naukowe i biznesowe organizowane przez Politechnikę Białostocką łączy świat nauki z przedsiębiorczością.

 

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się na początku tego tygodnia, zaprezentowano szczegóły tego prestiżowego wydarzenia, a także przedstawiono głównych uczestników i partnerów konferencji.

W konferencji prasowej wzięli udział:

  • Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB - Rektor Politechniki Białostockiej,
  • Dr Mariusz Dąbrowski - Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego,
  • Sebastian Rynkiewicz - Prezes Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali,
  • Mariusz Wasilewski - Dyrektor Polski Klaster Budowlany,
  • Dr hab. inż. Izabela Zgłobicka - Pełnomocnik ds. umiędzynarodowienia Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej oraz przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego konferencji.

 

Konferencja "Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Udział w tym wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele środowisk społeczno-gospodarczych, naukowcy z Polski oraz instytucji współpracujących z Politechniką Białostocką. Na spotkaniu pojawią się również zagraniczni przedstawiciele przemysłu oraz ośrodków naukowych. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

 

Konferencja jest organizowana we współpracy z naszym klaster oraz innymi Krajowymi Klastrami Kluczowymi - Polskim Klastrem Budowlanym oraz Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych, a także z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Dodatkowe wsparcie zapewnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej.

 

Warto zaznaczyć, że tematyka konferencji jest niezwykle istotna w kontekście globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym. Advanced hybrid lightweight materials and technologies to dziedzina, która ma ogromny wpływ na rozwój przemysłu i może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu i do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach nad przyszłością globalnej gospodarki.

 

Bądźcie z nami w dniach 12-14 listopada 2023 roku na terenie Politechniki Białostockiej i razem z nami odkrywajcie świat zaawansowanych materiałów hybrydowych i technologii, które kształtują globalną ekonomię obiegu zamkniętego.

12.11.2023 r. spotykamy się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia na terenie głównego kampusu Politechniki Białostockiej 

Z kolei, w dniach 13-14.11.2023 r., konferencja odbędzie się na hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (ul. Sosnowskiego 11).

W poniedziałek, 13.11, zarejestrowani uczestnicy są zaproszeni na uroczystą kolację (Gracja, ul. Towarowa 5b).

 

Więcej o konferencji: https://pb.edu.pl/limacon/