Przejdź do treści

KOM wsparł tegoroczny Finał WOŚP. Wystawił drużynę w zawodach futsalu

KOM wsparł tegoroczny Finał WOŚP. Wystawił drużynę w zawodach futsalu

Pomagać można na różne sposoby, w tym także uczestnicząc w ciekawych wydarzeniach. Klaster Obróbki Metali w tym roku postanowił wspomóc zbiórkę pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez udział w turnieju futsalu.

Zawody odbyły się 12 stycznia 2019 r., dzień przed oficjalnym startem 27. Finału WOŚP, w hali UwB przy ulicy Świerkowej w Białymstoku. Wzięły w nich udział cztery drużyny: KOM, Rycar, Adampol i Rosti.

 

Zespół Klastra Obróbki Metali składał się z przedstawicieli biura organizacji, Uniwersytetu w Białymstoku - będącego naszym partnerem strategicznym, jak też firm członkowskich - Technology Applied i Lohr Polska.

Imprezie towarzyszyły pokazy oraz oczywiście zbiórka pieniędzy. Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra zagrała już po raz 27. Tym razem zbieranofundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak podaje Fundacja Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy, są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia bnajtrudniejszych przypadków.

 

Turniej może nie do końca ułożył się po naszej myśli, zajęliśmy bowiem czwarte miejsce, ale przy tego typu wydarzeniach liczy się przecież szczytny cel, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja zgodnie z zasadami fair play. Tylko raz potrzebna była pomoc ratowniczek medycznych z Grupy Ratowniczej Nadzieja, gdy jeden z naszych zawodników doznał niegroźnego urazu.

Na osłodę pozostaje, że zwycięzcą okazał się nasz klastrowicz Rycar, bialostocka firma motoryzacyjna.

Klaster Obróbki Metali od pewnego czasu jest zaangażowany w wydarzenia futsalowe. Do tej pory zorganizował dwa turnieje Metalklaster Cup i - jak zapowiada Sebastian Rynkiewicz, koordynator KOM, w planach są kolejne edycje, w których naprzeciw siebie stają teamy złożone z pracowników firm członkowskich i partnerów strategicznych.