Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Kolejne spotkanie GZW TECH - relacja

Uczestnicy GZW TECH

Spotkanie GZW TECH pod tytułem „Obróbka ścierna w kontekście robotyzacji i systemów wizyjnych” odbyło się 10.05.2023 w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym, W spotkaniu wzięło udział blisko 30 osób.

W programie wystąpienie miała firma z branży robotyzacji produkcji FANUC, przedstawiciel firmy Jakub Bańcer opowiedział o zrobotyzowanych procesach szlifowania oraz inteligentnych systemach wizyjnych. Następnie w programie była prezentacja SAINT-GOBAIN, który jest producentem światowej marki produktów ściernych Norton, prezentację poprowadził Wojciech Kubalski. W panelu dobrych praktyk wystąpienie miała firma GRAFS, która jest członkiem Klastra Obróbki Metali, prelegent firmy Paweł Żyłkowski opowiedział szerzej o działalności przedsiębiorstwa pod kątem produkcji szlifierek. Natomiast przedstawiciel firmy BM-TECH Brunon Majewski opowiedział o maszynach i środkach technologicznych z zakresu obróbki ściernej, firma zajmuje się również robotyzacją procesów szlifowania i polerowania. W drugiej część spotkania prezentację poprowadził Julien Pierre przedstawiciel firmy AV&R, która jest dostawcą gotowych rozwiązań zrobotyzowanych do szlifowania i polerowania oraz systemów inspekcji wizualnej. W panelu dobrych praktyk również udział wzięła firma ASPI, która jest członkiem Klastra Obróbki Metali, przedstawiciele firmy Milena Wasilewska oraz Paweł Kimszal opowiedzieli o procesy szlifowania w firmie oraz o optymalizacji produkcji w zakresie obróbki ściernej.

Po prelekcjach uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pytania prelegentom oraz wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z poruszanymi tematami. Podczas warsztatów dla przedsiębiorców odbyły się pokazy możliwości programowania cobota przez zastosowanie aplikacji oraz można było się zapoznać z rozwiązaniami i materiałami wystawców. 

Dziękujemy firmom FANUC, SAINT-GOBAIN, BM-TECH i AV&R oraz naszym klastrowym firmom GRAFS i ASPI za przygotowane wystąpienia merytorycznego. 

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu! 

Zapraszamy na kolejne spotkania GZW Tech, które odbędzie się już 25 maja w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.