Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Hala produkcyjna SaMASZ powiększyła się o dodatkowe 4 tys. m².

Rozbudowana część hali produkcyjnej

Hala produkcyjna fabryki SaMASZ powiększyła się o dodatkowe 4 tys. m². Nowoczesne maszynyrolnicze i komunalne będą teraz produkowane na powierzchni 3 ha. 

W ostatnim czasie została zakończona rozbudowa hali produkcyjnej klastrowego giganta - firmy SaMASZ. Obecnie, produkcja maszyn prowadzona jest na powierzchni 3 ha. Z roku na rok, popyt na produkty firmy jest coraz większy, czego następstwem jest zwiększanie planów produkcyjnych. Tylko w tym roku produkcja maszyn wzrosła o 15% w stosunku do ubiegłego roku. Nowa infrastruktura pozwoli poprawić efektywność procesów produkcyjnych, a w rezultacie zwiększyć moce produkcyjne zakładu. 

 

Nowa część hali produkcyjnej zostanie wyposażona w nowoczesny system laserowego cięcia blach. System składa się z automatycznego magazynu blach, 2 laserów i 2 systemów załadunkowo-rozładunkowych z możliwością sortowania wyciętych detali. Dodatkowo, w nowej hali zostaną posadowione prasy krawędziowe do gięcia blach oraz magazyn do przechowywania półfabrykatów i obsługi kooperantów.

 

Inwestycja w nowoczesny system laserowego cięcia blach pozwoli zwiększyć możliwości w wycinaniu laserowym o ponad 120%. Do tej pory, lasery zapewniały możliwość wykonania tylko 60% potrzeb, pozostałe 40% wykonywane były dzięki współpracy z kooperantami. Rozbudowa hali i zainstalowane w niej maszyny pozwolą realizować większość potrzeb we własnym zakładzie firmy przy tym samym zużyciu energii. W nowej hali zostaną posadowione także prasy krawędziowe. Niektóre z nich przeniesione zostaną z obecnej lokalizacji, a dwie kolejne zostaną zakupione w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie stworzenie pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych. 

Rozbudowa hali kosztowała 11 milionów złotych. W związku z nową inwestycją oraz większą produkcją, planowane jest zwiększenie zatrudnienia w przedsiębiorstwie naszego Klastrowicza.  Dzięki rozbudowie hali produkcyjnej i zainstalowanym tam maszynom, firma będzie mogła realizować większość potrzeb we własnym zakresie. Oficjalne otwarcie nowej hali zaplanowano na ostatni kwartał 2022 r.  

Rozbudowa hali produkcyjnej to kolejna inwestycja firmy SaMASZ Sp. z o.o. - w ostatnim czasie przedsiębiorstwo wybudowało nowoczesny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy. Więcej o tej inwestycji przeczytacie Państwo w naszym artykule: https://www.metalklaster.pl/news/z-wizyta-w-firmie-samasz