Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

GZW TECH 7.11.2023r.: Nowoczesne trendy w obróbce skrawaniem

GZW TECH 7.11.2023r.: Nowoczesne trendy w obróbce skrawaniem

Kolejne spotkanie GZW TECH „Nowoczesne trendy w obróbce skrawaniem”. , które odbyło się 7 listopada 2023 roku, na terenie Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zgromadziło 37 uczestników oraz 6 przedstawicieli Klastra Przemysłowego Evoluma.

 

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji projektu Smart KOM, w ramach której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z DemoLabem oraz Centrum Kompetencji Klastra Obróbki Metali. Następnie Dziekan Wydziału Mechanicznego, prof. dr hab. inż. Michał Kuciej, przedstawił współgospodarza spotkania – Politechnikę Białostocką, przybliżając możliwości i współpracę między nauką a przemysłem.

 

W panelu merytorycznym uczestniczyli przedstawiciele renomowanych firm z branży obróbki skrawaniem. ITA, reprezentowana przez Pana Dariusza Brzozowskiego, podzieliła się wiedzą na temat wykorzystania skanowania laserowego, prezentując przykłady skanerów Creaform. Firma specjalizuje się nie tylko w pomiarach fizycznych, składzie pierwiastkowym, ale również oferuje narzędzia do obróbki skrawaniem oraz systemy narzędziowe. Otrzymanie Certyfikatu Akredytacji Laboratorium Wzorcującego to kolejny dowód na wysoką jakość oferowanych przez ITA usług.

 

Następnie, firma Tungaloy, której przedstawicielem był Mariusz Olejarczuk, zaimponowała uczestnikom innowacyjnymi rozwiązaniami narzędziowymi. Tungaloy oferuje kompleksowe narzędzia do obróbki toczeniem, frezowaniem i wierceniem, dostosowane do różnych materiałów i potrzeb klientów.

 

Michał Pawłowski z firmy Zoller zaprezentował przyrządy do pomiaru i kontroli narzędzi oraz systemy do zarządzania gospodarką narzędziową. Firma ta oferuje również mocowania narzędzi w oprawkach termokurczliwych oraz wyważanie oprawek narzędziowych, co przyczynia się do zwiększenia wydajności maszyn i obniżenia kosztów produkcji.

 

Cezary Jakubik z firmy Seger Cutting Tools przybliżył uczestnikom zaawansowane rozwiązania w zakresie precyzyjnych narzędzi skrawających. Firma Seger jest największym dostawcą pełno-węglikowych narzędzi skrawających w Polsce, oferując także regenerację narzędzi monolitycznych i pokrywanie powłokami PVD.

 

Spotkanie zakończyła prezentacja firmy Schunk, której reprezentant Tomasz Drzewiecki, skupił się na optymalizacji procesów obróbki skrawaniem oraz nowościach w automatyzacji produkcji. Firma specjalizuje się w inteligentnych rozwiązaniach dla systemów robotycznych i procesów produkcyjnych.

 

Po panelu merytorycznym uczestnicy mieli okazję zwiedzić DemoLab oraz laboratorium do badań wytrzymałości materiałów. W trakcie przerwy kawowej i lunchu odbył się również panel pokazowy, w którym uczestnicy mieli możliwość bliższego zapoznania się z narzędziami, oprzyrządowaniem oraz skanerem i przyrządem do pomiarów narzędzi.

 

Spotkanie na Politechnice Białostockiej było doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów w obróbce skrawaniem, a prezentacje firm pozwoliły uczestnikom spojrzeć na tę dziedzinę z różnych perspektyw. Dziękujemy wszystkim za obecność i zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach GZW TECH!