Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

100-lecie Urzędu Miar w Białymstoku

Uczestnicy dyskusji

Z okazji Światowego Dnia Metrologii oraz Jubileuszu 100-lecia utworzenia Urzędu Miar w Białymstoku Dyrektor Okręgowego Urzędu Miar oraz Rektor Politechniki Białostockiej zorganizowali wspólne świętowanie. W dwudniowym programie obchodów przewidziano: odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku, wręczenie wyróżnień pracownikom urzędu, występy artystyczne, wykłady oraz ogłoszenie wyników konkursu Metroliga.

 

Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej 20 maja zorganizowano również panel dyskusyjny pt. METROLOGIA PODLASKA 2030, w którym uczestniczyli m.in. nasi klastrowicze Jan Zadykowicz z firmy Jazon Sp. zo.o., Krzysztof Miastkowski z firmy SaMASZ Sp. z o.o., Robert Kosiński z firmy PLUM Sp. z o.o., a także przedstawiciele partnerów strategicznych KOM: Wioletta Dąbrowska UMWP, Beata Godlewska-Żyłkiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku i Maciej Zajkowski z Politechniki Białostockiej.

 

Dyskusję można obejrzeć tutaj. 

 

Na ręce dyrektora Mirosława Wnorowskiego prezes Zarządu Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz złożył podziękowania za wsparcie branży z okazji 100-lecia utworzenia Urzędu Miar w Białymstoku. 

 

Za całość organizacji okrągłego jubileuszu odpowiadał zespół Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku oraz przedstawiciele Politechniki Białostockiej.